Diyetisyen ve Beslenme

Diyetisyen ve Beslenme

Esto Health Club olarak, kişiye özel hazırlanan beslenme programları ile sağlıklı, güçlü ve fit bir bedene sahip olmanızı hedefliyoruz. Özel uzman diyetisyenimiz, size özel bir beslenme programı oluşturarak spor yapmanın keyfini sağlıklı bir şekilde çıkarmanızı sağlayacak. Spor yaparken doğru beslenmenin önemi büyüktür ve bunu en iyi şekilde değerlendirmek için uzman desteği almak önemlidir. Siz de Esto Health Club'a gelerek, sağlıklı yaşamın keyfini çıkarabilir ve kendinize özel hazırlanan beslenme programı ile hedeflediğiniz fit vücuda ulaşabilirsiniz.

beslenme
Diyetisyen ve Beslenme programımız hakkında daha fazla bilgi almak için TIKLAYINIZ.

Yakma

Definasyon sporcuları ilgilendiren bir konudur. Bu sebepten dolayı sporcular belirli zamanlarda definasyon dönemine girer. Kasları daha belirgin hale getiren yağ yakma sürecini kapsar. Vücut geliştirmeci bireyler yarışma öncelerinde definasyon uygulamaya başlar. Amatör sporcular da genelde özellikle yaz ayları yaklaştığında yağ yakıp kas göstermek için definasyon dönemine girmektedir. Definasyon şu zamanda yapılır gibi bir kavram söz konusu değildir. Definasyon amatör sporcuların da uygulayabilecekleri her zaman başlayabilecekleri bir dönemdir. Fakat spor yarışları ve sporu meslek haline dönüştüren kişiler için bu zamanlama daha önemlidir. Zamanlamaları bu durumlara göre belirlenir. (Milliyet)


Yağ Oranı* Tahmini Haftalık Yağ Kaybı Antrenman Tecrübesi Tahmini Aylık Kas Gelişimi
>%20 1 kg Başlangıç 1-1,5 kg
%15-20 0,5-0,7 kg Orta Seviye 0,45-0,9 kg
%12-15 0,4-0,6 kg İleri Seviye 0,25 kg
%9-12 0,3-0,4 kg
%7-9 0,2-0,3 kg
<%7 0,2 kg *Erkekler için

Koruma

Kilo koruma dönemi zor hatta bazen imkansız görünse de, kişinin başarı şansını artıracak alışkanlıkları sağlaması durumunda bu süreç başarıyla tamamlanabilir. Şunu söylemeliyiz ki; ne kilo vermeyi sağlayacak ne de kilo korumaya yardımcı mucizevi bir besin yoktur. Sağlıklı, yaşam tarzınıza uygun ve dengeli bir diyet, egzersiz ve birkaç ufak alışkanlığı sürdürmeniz; kilonuzu hayat boyu korumanıza ve kendinizi her zaman iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. (Diyetlab)

Kişiye Özel Ders

Kalori nedir ve neden hesaplarız?

Kalori, enerjinin ölçü birimidir ve bir gıda maddesinin veya bir aktivitenin vücutta sağladığı enerji miktarını ifade etmek için kullanılır. Kalori, vücudun besinleri yakması ve metabolize etmesiyle üretilen enerjiyi ölçmek için kullanılır.
Kalori hesaplaması, sağlıklı bir yaşam sürmek veya kilo kontrolü yapmak için önemlidir. Bir kişinin günlük kalori ihtiyacı, yaş, cinsiyet, kilo, boy, fiziksel aktivite seviyesi ve metabolizma hızı gibi faktörlere bağlı olarak değişir.
Besinlerin kalori değerlerinin hesaplanması, sağlıklı bir diyet planlaması için önemlidir. Aynı zamanda egzersizlerin veya fiziksel aktivitelerin yanması sırasında tüketilen kalorilerin de hesaplanması, kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürmesine ve vücut ağırlığını kontrol altında tutmasına yardımcı olabilir.

No newline at end of file