Pilates

Reformer Pilates

Pilates'in birçok farklı aleti bulunmaktadır, ancak Reformer pilates en yaygın kullanılanıdır. Bu alet, yatılan bir platform ve hareket eden kızaklı bir bölümden oluşur ve farklı zorluk seviyelerine sahip yaylarla desteklenir. Vücut ağırlığı ve direnç, egzersiz zorluğunu belirler ve böylece kısa sürede etkili sonuçlar alınır. Reformer aleti, omuz ve baş destek üniteleriyle de donatılmıştır, bu da her seviyedeki Pilates meraklıları için mükemmel bir seçim yapar.

pilates
aletli pilates

Pilates

uzman Traıner

Uzman Traıner

PİLATES’İN TEMEL PRENSİPLERİ

Pilates'in en temel prensiplerinden biri nefestir. Nefes alıp vermelerin düzenli ve ritmik olması, kasların doğru çalışmasını ve kan dolaşımının sağlanmasını sağlar. Nefes, hareketlere doğru şekilde odaklanmanıza yardımcı olur ve kaslara gerektiği şekilde oksijen gönderilmesini sağlar. Pilates egzersizleri sırasında nefesin burundan alınıp ağızdan verilmesi önerilir. Aynı zamanda, alt karın kasını nefesle birlikte içeri çekmek, karın kaslarının etkili bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu nedenle, karnınızı dışarı doğru bırakmamaya özen gösterin ve sırtüstü yatarken alt kaburganızın yerde olmasına dikkat edin. Pilates egzersizlerinde doğru nefes tekniği, vücudunuzun daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır.

pilates

Pilates

Pilates, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturan, özellikle karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendiren bir fitness sistemidir. Joseph Pilates tarafından geliştirilen pilates, günümüzün en popüler fitness programlarından biridir ve milyonlarca kişi sağlıklı bir vücuda kavuşmak için pilates yapıyor.
Pilates, nefese odaklanması ve kasları kontrol altına alma prensipleriyle diğer egzersizlerden ayrılır. Her bir egzersiz hareketi son derece kontrollü ve nefese odaklı yapıldığı için tekrar sayıları azdır. Bu nedenle, 20-30 tekrar yapmanız gerekmez.
Pilatesin sayısız faydası vardır, ancak kilo vermek bu faydalardan biri değildir. Bu nedenle, pilatesi kardiyo egzersizleriyle birlikte yapmak daha faydalı olabilir. Pilates yaparak sağlıklı bir vücuda sahip olabilir, daha uzun ve sağlam kaslara sahip olabilirsiniz.

YENİ DÖNEM KAMPANYALARINDAN FAYDALAN!

Esto'nun benzersiz yaşam alanı için aramıza katılın.


Kayıt ol